Kobiece piękno

Poznaj najlepsze wskazówki dotyczące zdrowych włosów. Dowiedz się jak odżywiać i chronić włosy, aby były piękne.

Jak zrobić warkocz typu “Fishtail”

Jak zrobić warkocz typu “Fishtail”

Niezależnie od tego, czy jesteś fanką klasycznego wyglądu warkocza francuskiego, czy chcesz spróbować czegoś innego, warkocz typu “rybi ogon” jest doskonałym wyborem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć ten wygląd.

Krok 1: Podziel swój kucyk na dwie równe części

Używając niewielkiej części włosów, możesz stworzyć bardzo prosty, a nawet seksowny kok lub pompadour. Możesz rozważyć zastosowanie małej spinki lub małej spinki i małej gumki, aby utrzymać wszystko na miejscu. Jeśli jesteś bardzo odważna, możesz nawet spróbować staromodnej metody z grzebieniem i szczotką. Ta metoda stylizacji włosów naprawdę nie może się nie udać.

Jak w przypadku każdego rodzaju stylizacji włosów, opłaca się zrobić trochę badań, aby zobaczyć, które metody będą działać najlepiej dla Ciebie. Okiełznanie włosów może zająć nieco więcej czasu i wysiłku, ale możesz być pewna, że będzie to warte zachodu. Jeśli chcesz uporządkować swoje włosy, możesz rozważyć użycie małej spinki, małego klipsa i małej gumki, aby wykonać zadanie w krótkim czasie.

Krok 2: Zabezpiecz warkocz przezroczystą gumką

Dodanie włosów do warkocza to skuteczny sposób na dodanie objętości swojemu wyglądowi. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Możesz użyć gumki, wsuwek, a nawet pasty teksturyzującej. Ta ostatnia metoda jest najłatwiejsza i najskuteczniejsza, dzięki czemu włosy będą wyglądać świetnie przez długi czas.

Pierwszym krokiem do stworzenia wiarygodnego warkocza holenderskiego jest przedzielenie włosów na jedną stronę. Następnie, upewnij się, że włosy są gładkie. Ułatwi to pracę i sprawi, że warkocz będzie wyglądał bardziej efektownie. Możesz również użyć lakieru do włosów, aby utrzymać go na miejscu.

Kolejnym krokiem jest podzielenie włosów na trzy równe części. Te sekcje powinny być trzymane w prawej ręce z lekkim napięciem. Jedno z nich zwiążesz w warkocz. Do zabezpieczenia warkocza możesz użyć małej, przezroczystej gumki. Możesz chcieć owinąć gumkę kilka razy, zanim owiniesz ją wokół głowy. Następnie, resztę włosów możesz upiąć w kok.

Następnym krokiem jest zrobienie tego samego po drugiej stronie głowy. Upewnij się, że włosy po drugiej stronie są gładkie. Możesz użyć pasty teksturyzującej, aby nadać włosom dodatkowe utrwalenie.

Ostatnim krokiem jest stworzenie warkocza z trzech pasm. Za pomocą grzebienia podziel włosy na trzy części. Pierwszą sekcję trzymaj w lewej ręce. Środkowe pasmo trzymasz w prawej ręce i mocno je zaciągasz. Warkocz z trzech pasm należy zabezpieczyć przezroczystą gumką. Warkocz z trzech pasm może być nieco grubszy niż stary holenderski warkocz, ale dzięki niemu Twoje włosy będą wyglądać schludnie.

Aby uzyskać dodatkowy efekt, możesz związać resztę włosów w kok. Aby kok wyglądał jeszcze bardziej imponująco, możesz dodać trochę lakieru do włosów i/lub spinek, aby zabezpieczyć resztę włosów. Jeżeli denerwujesz się o swoje włosy, możesz użyć małej opaski do włosów lub przezroczystej gumki, aby zabezpieczyć włosy.

Krok 3: Dodaj pikanterii swojemu warkoczowi

Tworzenie warkocza typu “rybi ogon” wymaga dwóch części włosów. Pierwsza część jest zebrana z boku głowy i przytrzymywana gumką do włosów. Drugą część dzieli się na dwie części i zaplata. Następnie warkocz upinamy kolejną gumką. Jeżeli chcesz dodać warkoczowi objętości, możesz schować małe pasmo włosów za głową lub zastosować spray teksturyzujący.

Po podzieleniu włosów na dwie części, upnij końce spinkami lub gumkami do włosów. Użyj szczotki do włosów, by wygładzić ewentualne nierówności. Możesz też spryskać końcówki lakierem, by utrzymać warkocz na miejscu.

Po zakończeniu plecenia, zbierz pozostałe włosy na karku. Możesz je związać w koński ogon lub niechlujny kok, aby dopełnić stylizację. Jeżeli chcesz urozmaicić swój warkocz, możesz dodać na jego końcu 2-calowe pasma włosów.

Aby dodać Twojemu warkoczowi więcej tekstury, możesz natapirować jego krawędzie. Możesz również spryskać włosy solą morską. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej dramatyczny wygląd, możesz spróbować użyć szczotki do włosów, aby pociągnąć za krawędzie.

Możesz również stworzyć prosty warkocz lub pół warkocza. Warkocz w kształcie połowy ogona jest idealny na swobodne okazje lub na spotkanie przy kawie. Możesz nosić ten warkocz z kurtką dżinsową lub dżinsami. Warkocz jest łatwy w utrzymaniu.

Możesz dodać kilka warstw do swojego warkocza fishtail, jeżeli chcesz stworzyć bardziej niechlujny wygląd. Możesz również dodać dwa proste 3-żyłowe warkocze po bokach warkocza. Dzięki temu warkocz będzie wyglądał bardziej szczegółowo.

Możesz również stworzyć niskiego kucyka, który jest podobny do warkocza typu “fishtail”. Jedyna różnica polega na tym, że wykorzystasz tylko połowę włosów. Do upięcia warkocza możesz wykorzystać przedłużenia lub wsuwki.

Ostatnim akcentem, który nada Twojemu warkoczowi charakteru jest użycie przezroczystej gumki do upięcia. Możesz również spróbować tapirować krawędzie palcami, aby dodać warkoczowi tekstury i objętości.

Uzyskaj wymarzony wygląd dzięki warkoczowi z boku

Tworzenie warkocza z boku to świetna fryzura dla osób o długich włosach. Ta fryzura jest bardzo prosta do wykonania i nadaje włosom bardzo szykowny, romantyczny wygląd.

Warkocz powstaje poprzez podzielenie włosów na dwie osobne sekcje. Pierwszą sekcję umieszcza się w małym kucyku i wiąże małą gumką. Drugą sekcję krzyżuje się nad pierwszą i umieszcza w drugim kucyku.

Warkocz ten wygląda bardzo schludnie i może być noszony do każdego stroju. Jeżeli jednak szukasz bardziej swobodnego wyglądu, messy braid side ponytail jest świetną opcją. Możesz również dodać wianek z kwiatów i inne akcesoria, aby uczynić tę fryzurę bardziej interesującą.

Zanim zaczniesz, powinnaś rozczesać włosy. Pomoże to wygładzić włosy i ułatwi ich zaplatanie. Po wyszczotkowaniu włosów, powinnaś podzielić je na dwie części. Część tylną należy umieścić w małym, dwucalowym kucyku. Przednią część włosów zepnij w mały, jednocalowy kucyk.

Kolejnym krokiem jest skrzyżowanie małej sekcji z jednej strony nad sąsiednią. Następnie mała sekcja z drugiej połowy powinna skrzyżować się ze środkową sekcją i spotkać się z nowym domem po drugiej stronie.

Po zakończeniu plecenia, zabezpiecz go gumką do włosów. Dzięki temu warkocz pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień. Możesz też luźno upiąć tylną część włosów, aby warkocz wyglądał wyżej i bardziej dramatycznie.

Po zakończeniu plecenia, możesz sprawić, że fryzura będzie wyglądać jeszcze bardziej niechlujnie, zdejmując opaskę z włosów. W ten sposób uzyskasz pełniejszy i gęstszy wygląd. Możesz również poluzować warkocze pociągając za krawędzie.

Jeżeli masz długie, kręcone włosy, możesz je czesać rano i po południu. Pomoże to wygładzić włosy i zachować ich zdrowy wygląd. Powinnaś również szczotkować włosy na noc.

Jeżeli nie wiesz jak zrobić warkocz typu fishtail, możesz poszukać tutoriali na YouTube. Cocokwiakeh ma fajny tutorial z instrukcjami krok po kroku.

Podobne tematy